Šolski koledar

Koledar dogodkov, prireditev in dejavnosti Glasbene šole Rakovnik v šolskem letu 2016/2017.

AVGUST 2016

DATUM DAN URA DOGODEK
30.08. TOR 11.30 DODATNI ROK ZA SPREJMNI PREIZKUS

SEPTEMBER 2016

DATUM DAN URA DOGODEK
01.09. ČET   Začetek rednega pouka
01.09. ČET 16.00 Razdelitev urnikov KLASIČNI PROGRAM – 1. srečanje učiteljev, učencev in staršev
02.09. PET 17.00 Razdelitev urnikov LJUBITELJSKI PROGRAM – 1. srečanje učiteljev, učencev in staršev
12.-15.09.     Letni izpiti – jesenski rok
27.09. TOR 18.00 Predavanje za starše: Vloga staršev pri glasbenem izobraževanju otroka
28.09. SRE 18.00 1. ŠOLSKI NASTOP LJUBITELJSKEGA PROGRAMA: Igrajmo s pesmarico

OKTOBER 2016

DATUM DAN URA DOGODEK
13.10. ČET 18.00 Koncert ob 200-letnici javnega glasbenega šolstva na Slovenskem (v Slovenski filharmoniji)
18.10. TOR 18.00 1. šolski nastop klasičnega programa
19.10. SRE 18.00

2. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA (tematski): Od baroka do rocka

31.10.-04.11.     Jesenske počitnice

NOVEMBER 2016

DATUM DAN URA DOGODEK
13.11. NED 16.00 Slavnostni koncert ob 200-letnici javnega glasbenega šolstva
15.11. TOR 18.00 2. šolski nastop klasičnega programa
20.11. NED 10.30 Dan salezijanskega zavoda – sv. maša ob obletnici prihoda SDB
22.11. TOR 18.00 3. šolski nastop klasičnega programa
29.11. TOR 18.00 4. šolski nastop klasičnega programa 

DECEMBER 2016

DATUM DAN URA DOGODEK
04.12. NED 10.30 Sodelovanje ljubiteljskega programa pri mladinski adventni maši
7.12. SRE   Predstava MAČEK MURI v sodelovanju z GŠ Vrhnika v Cankarjevem domu na Vrhniki
16.12. PET   TONSKA VAJA ZA ADVENTNO-BOŽIČNI KONCERT
17.12. SOB   TONSKA VAJA ZA ADVENTNO-BOŽIČNI KONCERT
16.-24.12     Božična devetdnevnicapouk le do 18. 00, dnevi komorne igre
18.12. NED 16.00 ADVENTNO-BOŽIČNI KONCERT 
23.12. PET   Dan šole
25.12.-01.01.     Božično-novoletne počitnice

JANUAR 2017

DATUM DAN URA DOGODEK
10.01. TOR 18.00 5. šolski nastop klasičnega programa
13.01. PET   KOLOKVIJ
14.01. SOB   VAJA ORKESTRA ZA SREČANJE OPZ
20.-30.01.     Letni izpiti - zimski rok
24.01. TOR 18.00 REVIJA KATOLIŠKIH GLASBENIH ŠOL – GŠ Rakovnik
31.01. TOR   Zaključek 1. ocenjevalnega obdobja

FEBRUAR 2017

DATUM DAN URA DOGODEK
01.-08.02     Regijska tekmovanja mladih glasbenikov
05.02. NED   SREČANJE OPZ
07.02. TOR 18.00 PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU 
08.02. SRE   PREŠERNOV DAN, SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK 
10.-11.02.     INFORMATIVNI DAN ZA VPIS V SGBŠ
21.02. TOR 18.00 6. šolski nastop klasičnega programa
22.02. SRE 19.00 Nastop komornih zasedb ljubiteljskega programa
27.02-03.03.     Zimske počitnice

MAREC 2017

DATUM DAN URA DOGODEK
06.-20.03     45. tekmovanje mladih glasbenikov RS
10.03. PET 18.00 REVIJA LJUBLJANSKIH GLASBENIH ŠOL V SLOVENSKI FILHARMONIJI
21.03. TOR 18.00 JAVNI KONCERT DRUŽINE NASTOPAJO 
26.03. NED 10.30 Sodelovanje ljubiteljskega programa pri otroški postni maši
28.03. TOR 18.00 7. šolski nastop klasičnega programa

APRIL 2017

DATUM DAN URA DOGODEK
05.-25.04     Evidenčno zbiranje prijav za vpis učencev v 2. in višje razrede
06.04. ČET   DAN ODPRTIH VRAT – koncerti za predšolske in osnovnošolske otroke
11.04. TOR 18.00 8. šolski nastop klasičnega programa
14.04.     VELIKI PETEK – NI POUKA 
16.04.     VELIKA NOČ
17.04.     VELIKONOČNI PONEDELJEK
19.04. SRE 18.00 3. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA: 
27.04.-02.05     Prvomajske počitnice

MAJ 2017

DATUM DAN URA DOGODEK
03.-15.05.     Objava razpisa za vpis v šol. leto 2016/17
09.05. TOR 18.00 9. šolski nastop klasičnega programa
16.-19.05.     Letni izpiti – majski rok za učence zaključnih razredov OŠ in SŠ
16.05. TOR 18.00 10. šolski nastop klasičnega programa
17.05. SRE 18.00

4. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA: Igrajmo ob tabornem ognju

19.05. PET   Sprejemni preizkusi za vpis v 1. r. – redni rok
24.05. SRE   PRAZNIK MARIJE POMOČNICE (pouk le do 18.15)!
25.05. ČET   Gospodov vnebohod (v času sv. maše ni nastopov in nadomeščanj)

JUNIJ 2017

DATUM DAN URA DOGODEK
01.-09.06.     Vpis učencev v 1. razred - sprejem novih učencev
05.06. PON 18.309 Sodelovanje pri sv. maši – oddelek petje (binkoštni ponedeljek)
06.06. TOR   Zaključni nastop prvih razredov
07.-09.06     ODDELČNI KONCERTI
12.-14.06.     Letni izpiti – junijski rok 
15.06. ČET   PRAZNIK SV. REŠNJEGA TELESA IN KRVI (pouk le do 18.15)!
19.06. PON 19.00 ZAKLJUČNI KONCERT UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA 
19.-20.06.     Vaje za zaključno prireditev v cerkvi (do 18h)
20.06. TOR 19.30 ZAKLJUČNA PRIREDITEV V CERKVI MARIJE POMOČNICE
20.-23.06.     Vpis učencev v 2. in višje razrede
23.06. PET   Zaključek pouka – razdelitev spričeval
23.06. PET   Popravni izpiti