Šolski koledar

Koledar dogodkov, prireditev in dejavnosti Glasbene šole Rakovnik v šolskem letu 2018/2019.

 

SEPTEMBER 2018

DATUM DAN URA DOGODEK
03.09. PON   Začetek rednega pouka
03.09. PON 16.00 Razdelitev urnikov KLASIČNI PROGRAM – 1. srečanje učiteljev, učencev in staršev
04.09. TOR 17.00 Razdelitev urnikov LJUBITELJSKI PROGRAM – 1. srečanje učiteljev, učencev in staršev
10.-14.09.     Letni izpiti – jesenski rok

OKTOBER 2018

DATUM DAN URA DOGODEK
16.10. TOR 18.00 1. šolski nastop klasičnega programa
24.10. SRE 18.00

1. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA: SLOVENSKA JESEN

29.10.-02.11.     Jesenske počitnice

NOVEMBER 2018

DATUM DAN URA DOGODEK
13.11. TOR 18.00 2. šolski nastop klasičnega programa
18.11. NED 10.30 Dan salezijanskega zavoda – sv. maša ob obletnici prihoda salezijancev na Rakovnik
20.11. TOR 18.00 3. šolski nastop klasičnega programa
24.11. SOB   Pouk (v skladu z 8. členom Pravilnika o šol. kol.)
27.11. TOR 18.00 4. šolski nastop klasičnega programa 

DECEMBER 2018

DATUM DAN URA DOGODEK
11.12. TOR 18.00 ADVENTNO-BOŽIČNI NASTOP (v Don Boskovi dvorani)
16.12. NED 15.00 SV. MAŠA OB 20-LETNICI GŠ RAKOVNIK
24.12. PON   Dan šole - ni pouka
25.12. -02.1.     Božično-novoletne počitnice

JANUAR 2019

DATUM DAN URA DOGODEK
08.01. TOR 18.00 5. šolski nastop klasičnega programa
09.01. SRE 19.30 2. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA - BOŽIČNI
11.01.-18.01.     KOLOKVIJI
22.01.     REVIJA KATOLIŠKIH GLASBENIH ŠOL – GŠ v Zavodu sv. Stanislava
21.-30.01.     Letni izpiti - zimski rok
31.01. TOR   Zaključek 1. ocenjevalnega obdobja

FEBRUAR 2019

DATUM DAN URA DOGODEK
01.-06.02.     Regijska tekmovanja mladih glasbenikov
03.02. NED 15.00 SREČANJE OTROŠKIH PEVSKIH ZBOROV NA RAKOVNIKU
05.02. TOR 18.00 PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU 
06.02. SRE   3. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA - GRAJSKI VEČER - IGRAJMO S PESMARICO (EVERGREEN)
08.02. PET   PREŠERNOV DAN, SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK 
15.-16.02.     INFORMATIVNI DAN ZA VPIS V SGBŠ
25.02.-01.03.     Zimske počitnice

MAREC 2019

DATUM DAN URA DOGODEK
04.03.-18.03.     48. tekmovanje mladih glasbenikov RS
05.03. TOR 18.00  4. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA - PUSTNI NASTOP
08.03. PET 18.00 REVIJA LJUBLJANSKIH GLASBENIH ŠOL V SLOVENSKI FILHARMONIJI
12.03. TOR 18.00 6. šolski nastop klasičnega programa
26.03. TOR 18.00 JAVNI KONCERT DRUŽINE NASTOPAJO 
30.03. SOB   NADOMEŠČANJE POUKA ZA 3.5. 

APRIL 2019

DATUM DAN URA DOGODEK
05.-25.04     Evidenčno zbiranje prijav za vpis učencev v 2. in višje razrede
07.04. NED 10.30 Sodelovanje ljubiteljskega programa pri mladinski sv. maši
09.04. TOR 18.00 7. šolski nastop klasičnega programa
11.04. ČET   DAN ODPRTIH VRAT – koncerti za predšolske in osnovnošolske otroke
19.04. PET   VELIKI PETEK - ni pouka
21.04. NED   VELIKA NOČ
22.04. PON   VELIKONOČNI PONEDELJEK
23.04. TOR 18.00 8. šolski nastop klasičnega programa
27.04.-02.05     Prvomajske počitnice

MAJ 2019

DATUM DAN URA DOGODEK
3. 05. PET   Pouka prost dan - pouk se nadomesti 30.03.
03.-15.05.     Objava razpisa za vpis v šol. leto 2019/20
11.05. SOB   Delovna sobota za komorne (ljubiteljski program)
14.05. TOR 18.00 9. šolski nastop klasičnega programa
15.-20.05.     Letni izpiti – majski rok za učence zaključnih razredov OŠ in SŠ
15.05. SRE 19.30 Nastop komornih zasedb ljubiteljskega programa
17.05. PET 16.00 Sprejemni preizkusi za vpis v 1. r. – redni rok
21.05. TOR 18.00 10. šolski nastop klasičnega programa
24.05. PET   Praznik Marije Pomočnice (pouk le do 18.15)
30.05. ČET   Gospodov vnebohod (v času sv. maše ni nastopov in nadomeščanj)

JUNIJ 2019

DATUM DAN URA DOGODEK
03.-10.06.     Vpis učencev v 1. razred - sprejem novih učencev
04.06. TOR 18.00 Zaključni nastop prvih razredov
05.06. SRE 18.00 5. ŠOLSKI NASTOP UČENCEV LJUBITELJSKEGA PROGRAMA - NASTOP PRVIH RAZREDOV
11.-20.06.     Letni izpiti – junijski rok 
14.06. PET 18.00 SLAVNOSTNI KONCERT OB 20-LETNICI GŠ RAKOVNIK V SLOVENSKI FILHARMONIJI
20.06. ČET   Praznik sv. Rešnjega Telesa in Krvi (pouk le do 18.15)!
20.-24.06.     Vpis učencev v 2. in višje razrede
24.06. PON   Zaključek pouka – razdelitev spričeval
24.06. PON   Popravni izpiti